IZBORNA SKUPŠTINA UČENIČKE ZADRUGE „GREBENGRAD“

Autor: Srednja Novi Marof, 14. 10. 2019.

U utorak 24. rujna 2019. godine održana je izborna skupština Učeničke zadruge "Grebengrad" koja djeluje u okviru Srednje škole Novi Marof.

Na sjednici je jednoglasno prihvaćen prijedlog da Zadružni odbor UZ Grebengrad čine:

1. Antonija Jurak, Danica Krbot i Maja Turković iz reda osoblja Škole
2. Mihaela Dvorski iz reda roditelja učenika
3. Leona Flegar i Ivana Lanović iz reda učenika
4. Ivana Horvat Dačnik kao predstavnik jedinice lokalne samouprave

Jednoglasno je također prihvaćen prijedlog da predsjednica Zadružnog odbora UZ Grebengrad bude nastavnica Antonija Jurak, njezina zamjenica učenica Leona Flegar dok je za tajnicu Zadružnog odbora UZ Grebengrad imenovana voditeljica računovodstva Maja Turković.

Zbog manjka interesa učenika odlučeno je da se Kreativna radionica za izradu predmeta od keramike i drugih prirodnih materijala te sekcija Uzgoj ljekovitog bilja ukinu dok će se novinarska sekcija oformiti kao izvannastavna aktivnost.

Ekološka sekcija bi kao takva ostala dijelom zadruge dok bi se uvela još i Fotografska sekcija.

Za voditeljicu Ekološke i Fotografske sekcije te za stručnog voditelja UZ "Grebengrad" imenovana na nastavnica Antonija Jurak. U Zadružno stručno vijeće UZ "Grebengrad" uz nastavnicu Antoniju Jurak imenovan je još i ravnatelj Nikola Žganec te pedagoginja Marina Bukal Pofuk.

OSNOVANA UČENIČKA ZADRUGA SREDNJE ŠKOLE NOVI MAROF

Na temelju Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te Statuta Srednje škole Novi Marof na sjednici Školskog odbora Srednje škole Novi Marof dana 14. rujna 2015. godine donesena je Odluka o osnivanju učeničke zadruge Srednje škole Novi Marof.

Pripremne poslove do proglašenja osnutka i početka rada Zadruge te poslove zadružne uprave do izbora Zadružnog odbora obavlja Privremeni zadružni odbor.

Zadaće Privremenog zadružnog odbora su:

• pripremiti prijedlog pravila, ustroja i imena Zadruge,
  • izraditi prijedlog programa rada Zadruge,
  • voditi u Školi i izvan Škole poslove u svezi s osnivanjem i početkom rada Zadruge,
  • organizirati upis učenika/ca u članstvo Zadruge
  • utvrditi prijedlog za imenovanje članova/ica Zadružnog odbora,
  • održati osnivačku skupštinu Zadruge na kojoj će se proglasiti osnivanje i početak rada te prihvatiti pravila Zadruge

Sjedište Zadruge je u Srednjoj školi Novi Marof u Novom Marofu, Zagorska 23.

Učenička zadruga "Grebengrad" ima ustrojene sljedeće sekcije:

1. Kreativna radionica za izradu predmeta od keramike i drugih prirodnih materijala,

2. Uzgoj ljekovitog bilja

3. Ekološka sekcija

4. Novinarska sekcija

Predsjednicom učeničke zadruge "Grebengrad" imenovana je profesorica Gordana Ban.

Članom Zadruge može postati svaki učenik Škole upisom u prvi razred, roditelj učenika člana Zadruge, nastavnici mentori i ostali stručnjaci koji sudjeluju u radu.

Svi zainteresirani učenici koji se žele uključiti u učeničku zadrugu "Grebengrad" mogu se obratiti predsjednici Zadruge profesorici Gordani Ban i ispuniti pristupnicu za učlanjenje u učeničku zadrugu.

Izvršni odbor Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva na 15. sjednici održanoj 02. studenog 2015. godine donio je Odluku o prijemu u redovno članstvo UZ GREBENGRAD, Srednja škola Novi Marof.

« Svibanj 2022 »

Ukupno: 205067