[ČAROLIJA BOŽIĆA - podjela priznanja i nagrada!]

Autor: Srednja Novi Marof, 23. 12. 2020.

Svečana podjela priznanja i nagrada održana je 22.12.2020. u Srednjoj školi Novi Marof. Čast nam je proglasiti pobjedničke predmete sljedećim redom:

1.mjesto – „Dom – mjesto gdje stanuje Božić“ (OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća)
2.mjesto – „Mirisni božićni jastuk“ (OŠ Podrute)
3.mjesto – „Čarobni eko bor“ (OŠ Izidora Poljaka, Višnjica)

Pobjedničke zadruge dobile su vrijedne poklon-bonove od 1500 kn, 800 kn i 500 kn. Tako će svaka zadruga moći nabaviti ponešto od materijala i pribora koji im je potreban za daljnju izradu rukotvorina. Također je svaka nagrađena zadruga dobila sliku Srednje škole Novi Marof koju je naslikala novomarofska umjetnica Zvjezdana Bukovčan, keramički suvenir UZ Grebengrad te primjerak našeg školskog lista. Ovim putem želimo zahvaliti tvrtci Prerada plastike Šantek te Udruženju obrtnika Novi Marof jer su oni svojim donacijama omogućili kupnju ovih vrijednih nagrada.

Veseli nas što je online natjecanje imalo izvrstan odaziv te vjerujemo da će se dobra suradnja sa zadrugama Varaždinske županije nastaviti i dalje.

Svim vrijednim zadrugarima želimo sretne i mirne božićne blagdane te mnogo uspjeha u nadolazećoj 2021. godini!

OSNOVANA UČENIČKA ZADRUGA SREDNJE ŠKOLE NOVI MAROF

Na temelju Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi te Statuta Srednje škole Novi Marof na sjednici Školskog odbora Srednje škole Novi Marof dana 14. rujna 2015. godine donesena je Odluka o osnivanju učeničke zadruge Srednje škole Novi Marof.

Pripremne poslove do proglašenja osnutka i početka rada Zadruge te poslove zadružne uprave do izbora Zadružnog odbora obavlja Privremeni zadružni odbor.

Zadaće Privremenog zadružnog odbora su:

• pripremiti prijedlog pravila, ustroja i imena Zadruge,
  • izraditi prijedlog programa rada Zadruge,
  • voditi u Školi i izvan Škole poslove u svezi s osnivanjem i početkom rada Zadruge,
  • organizirati upis učenika/ca u članstvo Zadruge
  • utvrditi prijedlog za imenovanje članova/ica Zadružnog odbora,
  • održati osnivačku skupštinu Zadruge na kojoj će se proglasiti osnivanje i početak rada te prihvatiti pravila Zadruge

Sjedište Zadruge je u Srednjoj školi Novi Marof u Novom Marofu, Zagorska 23.

Učenička zadruga "Grebengrad" ima ustrojene sljedeće sekcije:

1. Kreativna radionica za izradu predmeta od keramike i drugih prirodnih materijala,

2. Uzgoj ljekovitog bilja

3. Ekološka sekcija

4. Novinarska sekcija

Predsjednicom učeničke zadruge "Grebengrad" imenovana je profesorica Gordana Ban.

Članom Zadruge može postati svaki učenik Škole upisom u prvi razred, roditelj učenika člana Zadruge, nastavnici mentori i ostali stručnjaci koji sudjeluju u radu.

Svi zainteresirani učenici koji se žele uključiti u učeničku zadrugu "Grebengrad" mogu se obratiti predsjednici Zadruge profesorici Gordani Ban i ispuniti pristupnicu za učlanjenje u učeničku zadrugu.

Izvršni odbor Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva na 15. sjednici održanoj 02. studenog 2015. godine donio je Odluku o prijemu u redovno članstvo UZ GREBENGRAD, Srednja škola Novi Marof.

« Svibanj 2022 »

Ukupno: 205067