U sklopu SŠ Novi Marof djeluje

CENTAR IZVRSNOSTI ZA KOMUNIKACIJU

koji je dobio certifikat "Europska točka darovitosti".

ČLANICE CENTRA IZVRSNOSTI ZA KOMUNIKACIJU - SŠNM

Autor: Srednja Novi Marof, 15. 9. 2021. 15:42

U subotu 11. rujna 2021.g. članice Centra izvrsnosti za komunikaciju Snježana Pejnović i Melita Jeremić održale su radionicu na danima Psihošpancira. Kako je fokus bio stavljen na COVID-19 i na potres, tema o vještinama kreativnog razmišljanja među znatiželjnim je šetačima raznih struka percipirana kao zanimljiva i korisna. Na samom početku radionice predavačice su se predstavile publici kao (ko)autorice priručnika Trening kreativnog razmišljanja kroz igru te povele pitanje o tome Što je to kreativnost i kako nam kreativno razmišljanje može pomoći u svakodnevnom životu i radu? U nastavku radionice razbile su mit da se ljudi rađaju kreativni i da, ili jesi kreativan ili nisi, pojasnivši, na temelju znanstvenih istraživanja i teorijskih spoznaja, da je kreativnost ključna životna vještina koju je dobro početi razvijati od najranije dobi te da se ona može trenirati i jačati. Primjeri, ideje, odnosno vježbe prezentirane sudionicima radionice podsjetnik su da za neke situacije postoji samo jedno rješenje, dok za mnoga pitanja ili probleme postoji velik broj rješenja. Najčešće smo skloni u brojnim situacijama tražiti ona poznata, uobičajena, a naš je cilj da se na temelju potencijala koji već imamo u sebi, naučimo vještinama kojima ćemo moći smišljati velik broj ideja i kasnije odabrati najkorisnija rješenja. Neka, originalna rješenja možda neće promijeniti svijet, ali će razbuktati naše misli, promijeniti navike, radni dan, novim okusima obogatiti obrok koji spremamo sebi ili drugima ili pak pomoći da vrijeme u samoizolaciji bude zabavnije, korisnije, kreativnije. Poruka je to koju su predavačice uputile na samom kraju radionice.

Centri izvrsnosti Varaždinske županije! Vijest ima dokument u privitku

Autor: Srednja Novi Marof, 9. 9. 2021. 22:11

Link za online prijavu: https://docs.google.com/forms/d/1Cjej6kSUG4TR5VYGirI8fBl-PYAWNiZ5JJmkoh9GiWw/edit?usp=sharing

European Talent Centre Croatia

Autor: Srednja Novi Marof, 3. 3. 2020. 09:53

ETC HR - CENTRI IZVRSNOSTI Varaždinske županije i Radboud University, Nijmegen NL organizirali su dodjelu diploma specijalistima i 2. susret registriranih European talent point u HR! #CentarIzvrsnostiZaKomunikaciju #sšNM

CENTAR IZVRSNOSTI ZA KOMUNIKACIJU

Autor: Srednja Novi Marof, 5. 12. 2019. 13:42

EDUKACIJA VODITELJA I MENTORA CENTARA IZVRSNOSTI

„Dizajniranje programa za rad s darovitim učenicima u centrima izvrsnosti i prikaz analize prikupljenih podataka šk. god. 2018./2019."
Centar izvrsnosti za komunikaciju pruža potporu kontinuiranoj edukaciji mentora i voditelja za rad s darovitim učenicima kako bi programi i rad bili što više utemeljeni na dokazanim primjerima dobre prakse baziranima na znanstvenim spoznajama u području edukacije darovitih.

CENTAR IZVRSNOSTI ZA KOMUNIKACIJU, 2019./2020.

Autor: Srednja Novi Marof, 28. 10. 2019. 11:42

Dana 26. listopada 2019. godine održana je svečanost povodom početka rada Centara izvrsnosti Varaždinske županije u školskoj godini 2019./2020.
Centri izvrsnosti Varaždinske županije danas su međunarodno priznati projekt!
Želja je kroz procese identifikacije prepoznati potencijale i talente učenika, razvijati programe sukladno specifičnim područjima interesa za svakog učenika, pružati učenicima, roditeljima kao i učiteljima i nastavnicima stalnu podršku u radu...
Od ukupno 13 centara Varaždinske županije u Srednjoj školi Novi Marof djeluje Centar izvrsnosti za komunikaciju.

« Prosinac 2021 »

Ukupno: 205067