TERENSKA NASTAVA

Autor: Srednja Novi Marof, 16. 5. 2022. 20:36

Dana 13.5.2022. učenici 1.G, 2.G, 3.G, 4.G i 4.E razreda sudjelovali su na terenskoj nastavi u sklopu koje su posjetili sljedeće lokacije: NP Sjeverni Velebit (informacijski centar Kuća Velebita, meteorološka postaja Zavižan, vrh Vučjak, Velebitski botanički vrt), Senj (tvrđava Nehaj, Park senjskih književnika) i Crikvenica (Aquarium).

U NP Sjeverni Velebit učenici su saznali o obilježjima planine Velebit, klimi, biljnim i životinjskim vrstama i staništima, kulturnoj baštini, geologiji i podzemlju. Kod planinarskog doma Zavižan su se upoznali s radom meteorološke postaje te vremenskim ćudima Zavižana. Popevši se na vrh Vučjak otvorio se prekrasan pogled na kvarnerske otoke i prostor NP Sjeverni Velebit. U Velebitskom botaničkom vrtu naučili su o velebitskim endemima te prošetali oko Balinovačke ponikve.

Slijedio je silazak do Sjevernog hrvatskog primorja, u kojem su učenici posjetili gradove Senj i Crikvenicu. U Senju su obišli znamenitu uskočku tvrđavu Nehaj iz 16. stoljeća i Park senjskih književnika te su prošli pored Sunčanika, odnosno sunčanog sata koji je postavljen na mjestu gdje prolazi 45. paralela. U Crikvenici su posjetili Aquarium s posebno zanimljivim ribama Jadrana i tropskih mora.

Tijekom ove planimor terenske nastave učenici su kroz različite oblike edukacije (stručna vodstva, vlastita izlaganja, demonstracija na terenu, materijali u terenskoj knjižici i drugo) naučili i ponovili gradiva iz geografije, povijesti, biologije i hrvatskog jezika. Terenskom nastavom kao oblikom izvanučioničke nastave učenici su u izvornoj stvarnosti i uz istraživačko učenje i raznolikost sadržaja na zabavniji način doživjeli nastavne sadržaje, a pritom se družili i međusobno bolje upoznali.

Veselimo se idućoj terenskoj nastavi!

TERENSKA NASTAVA

Autor: Srednja Novi Marof, 7. 6. 2019. 08:29

Dana 5. lipnja 2019. učenici 1.e, 1.g i 2.e razrednog odjela otputovali su na zanimljivu terensku nastavu. Naučili smo što se točno i kako mjeri u meteorološkoj postaji Varaždin, posjetili Hrvatsku Amazonu (ušće Mure u Dravu), čuli zanimljivosti o „Podravci“ i osladili se njihovim proizvodima, družili se s devama u mini zoološkom vrtu u Đurđevcu, doživjeli kišu u Hrvatskoj Sahari te posjetili rimske iskopine u Varaždinskim Toplicama. 😃
Veselimo se idućoj terenskoj nastavi! 👍